Call of Duty Warzone, Battle Royale Yarışında Fortnite’ı Geçebilir

Call of Duty Warzone, Battle Royale Yarışında Fortnite’ı Geçebilir

Fornite, battle royale türündeki video oyunlarının tartışmasız bir numarası. Ancak Call of Duty: Warzone Fortnite’ı tahtından indirebilir.

Activision, geçtiğimiz hafta PC, PS4 ve Xbox One’da oynaması ücretsiz Warzone’u piyasaya sürdü. Akış analitik sitesi Sullygnome’a göre, neredeyse yarım milyon izleyici Call Of Duty:Warzone Twitch yayınlarını izledi ve ilk 24 saatte dört milyon saatten fazla Warzone izlendi. Call of Duty’nin resmi Twitter hesabı, oyunun yayınlanmasından sonraki ilk 24 saat içinde 6 milyon kişinin Warzone oynadığını tweetledi.

Apex Legends’tan PUBG’ye kadar birçok oyun, 2017’de çıkışından bu yana en karlı oyunlardan biri olmaya devam eden Fortnite‘ın yerini almaya çalıştı. Fortnite’a olan ilgi her geçen gün azalırken, battle royale türündeki oyunlara yenileri eklenmeye devam ediyor.

![](images/warzone2.jpg)

Oyunun geliştiricisi Infinity Ward, Fortnite’yi devirebilecek bir oyun yaratmış gibi görünüyor. Warzone ekibi, 2018’de Call of Duty battle royale oyunu Blackout girişiminde yapılan hatalardan ders çıkarmış gibi görünüyor, ancak elbette kesin bir başarı garantisi yok.

Uzmanlara göre; Call Of Duty:Warzone eğer gerçek bir başarı elde etmek istiyorsa oyuncuların öneri ve tavsiyelerini dinlemeli, pc ve konsollar arasındaki çapraz oynamayı azaltmalı, yeni içerik ve haritalar yayınlamaya devam etmeli ve en önemlisi profesyonel etkinliklere büyük destek vermeli.

Activision, bilindiği üzere ABD, Kanada ve Avrupa’daki şehirleri temsil eden ve hepsi de büyük paralar için yarışan Call of Duty Lig’e sahip. Uzmanlar, Warzone turnuvalarını Call of Duty League ile aynı seviyeye getirilmesiyle, oyunun popülerliğini sürdürmeye yardımcı olacağına inanıyor.

comments powered by Disqus