Çin’de WeChat Kullanımı Artıyor

Çin’de WeChat Kullanımı Artıyor

Çin’de yaşayan çok sayıda kullanıcı bu dönemde evlerde kapalı kalmanın etkisi sonucunda arkadaşları, çevresi ile görüşmek için en fazla WeChat uygulamasını kullanıyor. Pekin yönetiminin kontrolünde olduğu iddia edilen uygulama ile ilgili bu dönemde artan kullanımın özellikle Pekin yönetimine daha fazla güç ve destek sağladığı düşünülüyor.

Birçok Çinli kullanıcı WeChat uygulamasının kendileri için en doğru mesajlaşma uygulaması olduğundan söz ederken, Çin’de birçok konuda kolaylık sağlayan uygulamanın özellikle de karantinada olan kentlerde kullanımı artıyor.

![](images/WeChat-.jpg)

Weibo’da yayınlanan bilgilere göre artan WeChat kullanıcısı sayısının giderek daha fazla olmasının Çin’de uygulamanın daha fazla getiri sağlaması, aynı zamanda dünyada daha fazla tanınmasında etkili bir rolü olacağından söz ediliyor.

WeChat halihazırda Çin’de en çok kullanılan uygulamalar arasında. Geçtiğimiz günlerde Çin yönetiminin koronavirüs salgınında aktif olarak WeChat’i kullandığı iddia edilmişti. WeChat son zamanlarda farklı tartışmalara konu olsa da şirket tarafından iddialarla ilgili yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus