Çinli Marka Oukitel’den 38 Gün Pil Ömrüne Sahip Akıllı Telefon

Çinli Marka Oukitel’den 38 Gün Pil Ömrüne Sahip Akıllı Telefon

Kullanıcılarına farklı arazi koşullarında dilediğince kullanım fırsatı sunan akıllı telefon markası Oukitel, tank gibi sağlam olduğunu iddia ettiği yeni akıllı telefonunu tanıttı. Kırılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklı akıllı telefonlarıyla tanınan Oukitel‘in yeni piyasaya sürdüğü modeli WP5 Pro, 8.000 mAh bataryasıyla kullanıcılarına tek şarjla 38 güne kadar dayanan pil ömrü sunuyor.

Sınıfındaki cihazlarla karşılaştırıldığında daha uygun fiyatıyla rekabetçi özellikler sunan akıllı telefonun IP68 / IP69 sertifikaları bulunuyor. Bu sertifikalar da cihazın suyla temasa karşı ve düşmelere karşı tam koruma sağladığını belirtiliyor.

![](images/Oukitel-WP5-Pro-Phone-1600x900.jpg)

155 x 76 x 18 mm boyutlarında ve 285 gram ağırlığında olan Oukitel WP5 Pro‘nun teknik özelliklerine gelecek olursak, akıllı telefon 5.5 inç büyüklüğündeki HD+ ekranından 720 x 1400 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazın önünde 5 MP‘lik bir kamera, arkasında ise 2 MP derinlik sensörü ile 13 MP’lik arka kamerası makro lensler ile birleştirilerek tasarlanmış. Bunun yanında 4 GB RAM ve 64 GB’lık depolama alanı sunan cihaz micro SD desteği ile 128 GB’a kadar genişletilebiliyor.

Karanlık tema ve jest navigasyon gibi bazı kullanışlı özelliklere de sahip olan akıllı telefon Android 10 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Ayrıca telefonun şaşırtıcı özelliklerinden biri de cihaz 1,5 metre suyun altında 30 dakikaya kadar çalışabiliyor. Oukitel WP5 Pro, 159$ olarak yani 1.089 TL’lik fiyatıyla karşımıza çıkıyor.

7 Temmuz tarihinde şirketin resmi internet sitesi üzerinden Oukitel WP5 Pro‘nun global satışı başlayacak.

comments powered by Disqus