Dünyanın İlk Şeffaf Akıllı  Maskesi

Dünyanın İlk Şeffaf Akıllı Maskesi

Koronavirüs pandemisi nedeniyle zorunla hale gelen maske kullanımını kolaylaştırmak için pek çok şirket maske üretimine başladı. Şimdi de Redcliffe Medical kendi kendini dezenfekte edebilen LEAF isimli akıllı maskelerinin üretimi için hazırlanıyor.

Doğadan ve yaprakların doğal terlemesinden esinlenerek tasarlanan, akıllı telefonlarda yüz kilidini açarken verimli kullanım sağlayan minimalist ve oldukça rahat kullanımlı LEAF maskeler son teknoloji N99+ standartında hava filtreleme özelliğine sahip.

Optik dereceli, yumuşak, yangın geciktirici, yeniden kullanılabilir, kendiliğinden buğu çözme ve UV geçirmez silikondan yapılan, HEPA, UV ve PRO olmak üzere 3 farklı çeşiti olan maske şeffaf, yarı saydam ve düz renk olmak üzere üç farklı renkte piyasaya sürülecek.

-
![](images/leaf-mask-1600x1059.jpg)
-
![](images/leaf_mask-1600x1059.jpg)

LEAF-HEPA, 0,3 Mikron kadar küçük HEPA filtrasyonunun altın standartı olarak bilinen U Serisi HEPA filtrasyonu ile birleştirilmiş patent bekleyen Yaprak tasarımına sahip. LEAF-UV, şarj edilebilir filtre muhafazasının içine yerleştirilmiş yüksek performanslı UV-C sterilizasyonlu bir model.

LEAF-PRO, sterilizasyon ve havalandırma sistemine otomatik olarak komuta eden Air-Manager ve Smartphone uygulaması ile kullanıcının metabolizmasını, partikül sayımını aktif olarak algılayabiliyor. Tüm bu ileri teknolojiyi kullanmak, LEAF PRO’nun çok daha güvenli bir solunum deneyimi sunmasını sağlıyor.

Henüz seri üretimi başlamayan bu maskelerin yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

comments powered by Disqus