Cloudflare Yeni Güvenlik Çözümünü Güçlendirmek için S2 Systems’ı Satın Aldı

Cloudflare Yeni Güvenlik Çözümünü Güçlendirmek için S2 Systems’ı Satın Aldı

ABD web altyapısı ve güvenlik şirketi Cloudflare, Seattle merkezli teknoloji firması S2 Systems‘ı satın aldı. Anlaşma Aralık sonunda sona erdi, iki şirkette iktisap şartlarını açıklamadı.

S2 Systems, 2018 yılında kurumsal teknolojide güçlü geçmişlere sahip eski üst düzey Microsoft çalışanları tarafından kuruldu. S2’nin 10 çalışanı satın alma işleminin ardından Cloudflare‘ın yeni Seattle ofisine taşınacak.

![](images/cloudflare-s2-systems-security.png)

Satın almanın ardından Cloudflare, S2’nin teknolojisini ve şirket çalışanlarını, Cloudflare for Teams isimli verileri korumak için tasarlanmış yeni bir güvenlik paketinin parçası olan Cloudflare Gateway’e eklemeyi planlıyor.

S2 Systems, tarayıcıyı bir kullanıcının cihazından ziyade bulut sunucularında çalıştıran tarayıcı yalıtım teknolojisin sahibi. Bu çözüm, yalnızca istemcinin tarayıcısına oluşturma talimatları göndererek cihazdaki güvenlik tehditlerini en aza indirmeye yarıyor. Kullanıcılar, herkese açık internet genelinde tehditlerin oluşturduğu riskleri en aza indirerek içeriklere göz atabilir ve gezinebilir.

comments powered by Disqus