Koronavirüs Sebebiyle Cihaz Sevkiyatları Gecikebilir

Koronavirüs Sebebiyle Cihaz Sevkiyatları Gecikebilir

Yükselen dolar kuru, yaşanan corona virüs salgını ve diğer sebepler sebebiyle 2020 yılında satışa sunulacak teknolojik ürünlerin satışında gecikme olup olmayacağı merak ediliyor.

Çok sayıda kişi yakın zamanda yeni teknoloji televizyon ürünlerinin satışa sunulup sunulmayacağına yanıt ararken, bir yandan da teknolojik ürünlerin sevkiyatında yaşanacak gecikmenin satıcıları zor durumda bırakıp bırakmayacağı merak konusu.

![](images/tv.jpg)

Yeni teknolojik ürünlerin Türkiye ve diğer ülkelere girişinin gecikmesinde en etkili sebeplerden biri olarak Çin’de üretim bantlarının çalışmaması, üretimin normal performansta yapılamıyor olması gerekçe olarak gösterilebilir.

Henüz teknoloji mağazalarında cihaz sevkiyatında sorun olmadığı bilinse bile, yakın zamanda yeni cihazların Türkiye’ye ve diğer ülkelere ulaşması gecikebilir.

Bu süreçte üreticilerin ve perakende satıcıların nasıl bir yol izleyeceği henüz net değil. Asya kıtasında üretim hatlarının eski performansına geri dönmesi ile birlikte üretimin normal düzeylere gelmesi bekleniyor. Ancak corona virüs salgını sebebiyle üretimin ne zaman normale döneceği şimdilik bilinmiyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus