Discord Web, Masaüstü ve iOS’a Yeni Sunucu Video Özelliği Ekliyor

Discord Web, Masaüstü ve iOS’a Yeni Sunucu Video Özelliği Ekliyor

Discord, pandemiye rağmen arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanızı kolaylaştıran yeni Sunucu Video özelliğini kullanıcılara sundu.

Şirket sunucu video özelliği ile kullanıcıların birbiriyle görüntülü sohbet başlatma zorluğunu ortadan kaldırarak, doğrudan bir ses kanalına atlayabileceğinizi ve birlikte video üzerinden sohbet etmeye başlayabileceğinizi söylüyor. Ayrıca artık kullanıcılar, diğer özelliklerin yanı sıra, sohbet esnasında canlı yayına geçebilecek ve aynı anda görüntülü sohbet yapabilecekler.

![](images/discord-web-1600x897.jpg)

Bir sunucu görüntülü sohbetindeyken şunları yapabilirsiniz:

  • Yalnızca görüntülü sohbet edebilirsiniz.
  • Yalnızca ekran paylaşımı yapabilirsiniz.
  • Aynı anda görüntülü sohbet ve ekran paylaşımı yapabilirsiniz.
  • İkisini de yapmayıp sadece sesli sohbet ederek arkadaşlarınızın videolarını izleyebilirsiniz.

Sunucu video özelliği ile kullanıcılar bir kanala atlayabilecek, bir video başlatabilecek ve sonra işlerini yapabilecekler. Diğer kullanıcılar neler yaptığınızı görmek için sohbete girebilecek ve daha sonra da ayrılabilecekler.

![](images/server-video-demo.gif)

Yeni özelliğin aynı anda canlı ve görüntülü sohbet yapabilme özelliği sayesinde kullanıcılar hem ekranlarını / oyunlarını hem de kameralarını paylaşabilecekler. Bu esnada bir ekran paylaşım akışını izlerken, diğer tüm ekran paylaşım akışları hareket etmeyi durduracak.

Ekip ayrıca Chrome‘da görüntülü sohbet yaparken tarayıcı uzantısını kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırdı ve bu güncel etkinlikler sırasında sunucu görüntülü sohbet sınırını geçici olarak bir seferde 10 kişiden 25 kişiye yükseltti.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus