Epic Games Store’un Android ve iOS’a Gelmesi Bekleniyor

Epic Games Store’un Android ve iOS’a Gelmesi Bekleniyor

Epic Games CEO’su Tim Sweeney video oyunu dağıtım platformu olan Epic Games Store için büyük planları olduğunu söyledi. Bu planlardan biri, Epic Games Store’u gelecekte Android ve iOS cihazlarına getirmek.

GameSpot’un Play For All yaz oyun etkinliğinde bir röportajda Sweeney, EGS’nin başarısı, çok popüler olan Steam’in bir rakibi olmasının zorlukları, çapraz oyun endüstri için nasıl bir nimet olabileceği ve çok daha fazlası hakkında konuştu. Röportaj sırasında Sweeney’e gelecekte EGS için herhangi bir hedefi olup olmadığını sorulduğunda, hedefinin mobil cihazlara EGS getirmek olduğu yanıtını verdi.

![](images/1.jpg)

Buna ek olarak Sweeney, “Epic Games Mağazasını gelecekte iOS’a getirmek istiyoruz ve Android’e getireceğiz. Bunun Epic Games’in sektörde ilerlemesine yardımcı olmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Bu, şirketin EGS’yi mobil cihazlara, özellikle Android telefonlara getirme konusundaki ilk tartışması değil. Game Informer ile Aralık 2018 röportajında ​​Sweeney, EGS’yi 2018’de PC ve Mac’e, 2019’da Android ve IOS’a getirmeyi planladıklarını anlatmıştı. Hala Epic ve Sweeney EGS’yi mobil cihazlarda başlatmakla ilgileniyor gibi görünüyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus