Facebook Android Uygulamasında Yeni Özellikler: Karanlık Mod ve Koronavirüs Takip Sistemi

Facebook Android Uygulamasında Yeni Özellikler: Karanlık Mod ve Koronavirüs Takip Sistemi

Facebook’un, Android mobil uygulamasında bir süredir üzerinde çalıştığı karanlık mod özelliği yayına alınıyor. Bu özellik dışında koronavirüs salgını için geliştirilen takip özelliği ve sessiz mod da, Facebook Android uygulamasının yeni özelliklerinden olacak.

Günümüzde birçok platformda sunulan karanlık mod özelliği, Facebook için de beklenen bir özellikti. Instagram, Facebook Messenger gibi uygulamalarında karanlık mod özelliğini sunan Facebook, mobil uygulamalarda bu seçeneği yayına almamıştı. Gelen bilgilere göre Facebook, Android uygulamasında karanlık modun yanı sıra birtakım farklı özellikleri de sunacak.

Facebook Android uygulamasında karanlık mod nasıl görünüyor?

![](images/facebook-android-karanlik-mod.png)
![](images/facebook-android-uygulamasinda-yeni-ozellikler-karanlik-mod-ve-koronavirus-takip-sistemi-1.png)

Paylaşılan ekran görüntüleri, masaüstü uygulamasındaki karanlık modu andıran bir yapıda ve Android’in karanlık modu ile uyumlu görünüyor. Facebook’un bu özelliği artık son aşamasında ve yayına girmek üzere.

Koronavirüs takip özelliği

Android uygulamasında gelecek diğer bir ilgi çekici özellikse, koronavirüs salgını ile ilgili kullanıcılara yol gösterecek bir uygulama olan koronavirüs takip özelliği. Bu özellik, yaşadığınız bölgedeki koronavirüs vaka sayısını takip ederek size bildiriyor. Ayrıca doğrulanmış vaka sayıları da paylaşılıyor.

Sessiz mod

Facebook, daha önce iOS uygulamasında yayına aldığı sessiz mod özelliğini, Android kullanıcıları için de sunacağını açıklamıştı. 9to5Google’a göre Facebook, sessiz mod özelliğini de sunmak üzere. Bu özellikle, anlık bildirimler ve bildirim noktaları sessize alınabiliyor. Dilerseniz rutin bir sessiz mod ayarı da yapabilirsiniz.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus