Geçen hafta Facebook, görüntülü sohbet hizmeti ve potansiyel Zoom rakibi olan Messenger Rooms kullanımını başlattı. Şimdi ise şirket, Slack alternatifi olan Workplace‘e görüntülü sohbet özelliği getiriyor. Şirket kullanıcıların en fazla 50 kişiyle görüntülü görüşme yapabileceği “sanal toplantı alanı” olan Workplace Rooms‘u tanıttı.

Yeni özellikte toplantıların ne kadar süreceği konusunda herhangi bir sınırlama yok. Ayrıca bir görüşmeye katılmak için bir işyeri hesabına ihtiyaç duyulmuyor. Workplace kullanıcıları Workplace Chat, Groups, News Feed veya Portal‘dan video görüşmesi bağlantıları oluşturabiliyor ve bunları sohbet, e-posta veya metin içinde paylaşabiliyorlar. Bu özellik aynı zamanda kolay işbirliği için ekran paylaşımı da sunuyor ve ayrıca başkalarının katılmasını önlemek için bir odayı kilitleyebiliyorsunuz. Gerekirse katılımcıları da kaldırabiliyorsunuz.

Facebook her yeni bir oda oluşturduğunuzda yeni bir bağlantı oluşturulacağını ve bağlantıların süresinin dolduğunda da bağlantının sona ereceğini duyurdu.

Tüm görüntülü sohbet hizmetleri gibi, Çalışma Alanı Odaları da özellikle Facebook’un gizlilik hataları ve Zoom’un güvenlikle ilgili son mücadelelerinden sonra kullanıcıların güvenini kazanmak zorunda kalacak.

YORUM YOK

CEVAP VER