Whatsapp, QR Kod İle Kişi Ekleme Özelliğini Test Ediyor

Whatsapp, QR Kod İle Kişi Ekleme Özelliğini Test Ediyor

Whatsapp’ın yayınlanan son beta sürümünde, QR kodları kullanarak yeni kişi eklemeye olanak tanınıyor. Hem iOS hem de Android için sunulan özellik kapsamında kendi kodunuzu görüntüleme ve diğer kişilerin QR kodlarını tarama, ayarlar menüsünden erişilebiliyor.

QR kod ile yeni kişi ekleme, her ne kadar temel bir özellik olarak görülse de, Whatsapp’ta yeni bir kişiyle iletişime geçme süreci bazen zorlayıcı olabiliyor. Bu özellik, telefonun rehberine bir kişi ekleme gibi ekstra bir adım yaratmadan, Whatsapp’ta doğrudan iletişime geçme şansı sunuyor. Whatsapp’ta QR kodla yeni kişi ekleme, yanınızdaki biri ile iletişime geçmek için iyi bir yol. Ancak online iletişim kurduğunuz birini eklemek istiyorsanız, işi çok pratik bir hale getirmiyor.

Whatsapp’ta QR kod ile kişi ekleme ne zaman gelecek?

![](images/whatsapp-ta-qr-kod-ile-nasil-yeni-kisi-eklenir.jpg)

WABetaInfo’nun aktardığı bilgiye göre, Whatsapp’ın sunduğu bu özelliğin iOS ve Android’e geleceği zaman için henüz bir bilgi bulunmuyor. Android’de beta sürümünü test etmek istiyorsanız, bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Beta sürümüne kayıt olduktan sonra QR kodu seçeneği, ayarlar menüsünde yer alıyor. iPhone için bunu deneme şansınız ne yazık ki yok, zira iOS beta kapalı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus