Facebook F8 Geliştirici Konferansı Coronavirus Salgını Nedeniyle İptal Edildi

Facebook F8 Geliştirici Konferansı Coronavirus Salgını Nedeniyle İptal Edildi

Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan coronavirus salgını nedeniyle iptal edilen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Facebook F8 Geliştirici Konferansı virüs salgını nedeniyle iptal edildi.

Coronavirus salgını teknoloji şirketlerini etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi MWC20‘nin iptal edilmesinin ardından bir iptal haberi de Facebook’tan geldi.

![](https://i2.wp.com/intersiber.comimages/facebook-f9-2020-coronavirus-salgini-nedeniyle-iptal-edildi.jpg?fit=640%2C360&ssl=1)

Facebook’un her yıl düzenlediği F8 Geliştirici Konferansında dünyanın dört bir yanından geliştiriciler bir araya geliyordu. Ancak Facebook tarafından yapılan açıklama ile konferansın iptal edildiği duyuruldu. 5-6 Mayıs tarihlerinde San Jose’de gerçekleştirilmesi planlanan konferans Coronavirus salgını nedeniyle iptal edildi.

Etkinlik online gerçekleşecek

Facebook tarafından yapılan açıklamada, alınan kararın zor bir karar olduğu vurgulandı. Konferansın iptal sebebi olarak COVID-19 ile ilgili artan endişeler gösterildi. Açıklamada “Geliştirici ortaklarımızın, çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğine öncelik vermemiz gerekiyor.” ifadeleri kullanıldı.

F8 Geliştirici Konferansı online gerçekleştirilecek. Önümüzdeki haftalarda Facebook konuyla ilgili ek ayrıntılar paylaşacak.

Hakan Torun
Hakan Torun Hakan Torun
comments powered by Disqus