Facebook, Giphy’i Satın Aldı

Facebook, Giphy’i Satın Aldı

İnsanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan Facebook, popüler GIF yapımı ve paylaşım web sitesi olan Giphy‘i 400 milyon dolara satın aldı.

Facebook, yıllardır Instagram, Facebook, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamalarında GIF tedarik etmek için Giphy’nin API’sinden yararlanıyordu. Şimdi de şirket Giphy’i satın alarak, Giphy ekibini Instagram’a katmayı ayrıca Giphy’nin kütüphanesini Instagram ve diğer Facebook hizmetlerine daha derinlemesine entegre etmeyi planlıyor.

![](images/giphy.jpg)

Facebook ürün başkan yardımcısı Vishal Shah bir blog yazısında Instagram ve Giphy‘i bir araya getirerek, insanların birbirlerine Hikayeler ve Doğrudan Mesaj‘larda mükemmel GIF’leri ve çıkartmaları göndermesini kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirtti.

Şimdilik Giphy kullanıcıları için her şeyin aynı kalacağını söyleyen şirket “İnsanlar siteye yine GIF yükleyebilecek, geliştiriciler ve API iş ortakları Giphy’in API’lerine erişim iznine sahip olmaya devam edecek ve Giphy’nin yaratıcı topluluğu hala harika içerikler yaratabilecekler. ”dedi.

Henüz şartları açıklanmayan anlaşmanın yeni entegrasyonlarının Instagram‘da ilk olarak ne zaman görüleceği belli değil.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus