Facebook “Messenger Rooms” İle Zoom’un Yerini Alacak

Facebook “Messenger Rooms” İle Zoom’un Yerini Alacak

Facebook, görüntülü sohbet hakimiyeti için Zoom’la yarışıyor. Sosyal ağ, Facebook’un sohbet uygulamasını Zoom ile çok daha rekabetçi hale getiren grup görüntülü arama özelliklerinin büyük bir sarsıntısı olan Messenger Rooms‘u tanıttı.

Messenger Rooms ile Facebook kullanıcıları, herkesin katılabileceği en fazla 50 kişilik grup çağrılarına ev sahipliği yapabilecek.

![](images/facebook-messenger-rooms-1600x900.jpg)

Messenger’ın mevcut görüntülü sohbet özelliklerinin aksine, bu uygulamada katılımcıların bir odaya katılmak için Messenger uygulamasına veya hatta bir Facebook hesabına sahip olmaları gerekmiyor. Bir oda oluşturulduğunda, herkes tarayıcıları aracılığıyla bu odaya katılabiliyor.

Kullanıcıları tek tek davet etmek yerine Facebook haber akışında, gruplarda veya etkinlik sayfalarında bağlantı linkini yayınlayabiliyor. Ayrıca kullanıcılar odayı kimin görebileceğini veya odaya katılacağını seçebiliyor. Eğer başkalarının konferansa girmesini istemiyorsanız kişileri aramadan kaldırabiliyor veya odayı kilitleyebiliyorsunuz.

![](images/messenger-rooms-1600x1009.jpeg)

Messenger Rooms, 14 yeni kamera filtresi ile birlikte, sahilden lüks bir daireye kadar güzel ve ikonik alanlara taşıyan sürükleyici 360 derece arka plana sahip olacak. Facebook ayrıca görüntülü sohbet oturumları önceden zamanlanabileceğini belirtti.

Messenger Rooms, bu hafta bazı ülkelerde satışa sunulacak ve önümüzdeki haftalarda dünyanın geri kalanına yayılacağını söyleniyor.

Facebook ayrıca Messenger’ın görüntülü görüşmesini Facebook Dating’e entegre ettiğini açıkladı. Böylece kullanıcılar IRL birleşmelerini planlayamazken “sanal buluşmalara” katılabilirlecek. Güncelleme önümüzdeki aylarda sunulacaktır.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus