Facebook Mobil Uygulamasında Karanlık Modu Test Ediyor

Facebook Mobil Uygulamasında Karanlık Modu Test Ediyor

Geçtiğimiz ay masaüstü arayüzü için karanlık bir mod yayınlayan Facebook, şu anda dünya genelinde küçük bir kullanıcı yüzdesi ile mobil uygulaması için de karanlık modu test etmeye başladı.

Kullanıcıların uygulama penceresinin arka plan rengini estetik olarak daha hoş duran siyah olarak değiştirmesine izin veren karanlık mod özelliği ile kullanıcı uygulamaları daha kolay görüntüleyebiliyor. Mobil cihazda yeni karanlık moda sahip kullanıcılar, özelliğin neye benzediğini göstermek için Twitter’dan ekran görüntülerini paylaştılar.

> So I have dark mode on Facebook now. 😍 [\#darkmode](https://twitter.com/hashtag/darkmode?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [\#facebook](https://twitter.com/hashtag/facebook?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [\#iOS14](https://twitter.com/hashtag/iOS14?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw) [pic.twitter.com/AuC5uYoMJ2](https://t.co/AuC5uYoMJ2) > > — Jimmy Buckets Coffee 🔥🔥🔥 (@NotFridayCraig) [June 26, 2020](https://twitter.com/NotFridayCraig/status/1276320998669848578?ref_src=twsrc%5Etfw)

Instagram, Messenger ve WhatsApp dahil olmak üzere bir dizi uygulamaya karanlık modu getiren şirketin Facebook mobil uygulamasında karanlık modu başlatmasının bu kadar uzun sürmesi biraz şaşırtıcı oldu. Ancak Facebook‘un çok sayıda mobil kullanıcısına sahip olduğu göz önüne alındığında şirketin herhangi bir hata veya tasarım sorunu ile karşılaşmamak için modu iyice incelemek üzere zaman ayırması oldukça mantıklı.

Karanlık modun tüm kullanıcılar için ne zaman kullanılabilir olabileceği hakkında şirket henüz bir bilgi paylaşmadı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus