Fiyatı 5 bin 800 Dolar: Hublot’tan Wear OS İşletim Sistemli Akıllı Saat

Fiyatı 5 bin 800 Dolar: Hublot’tan Wear OS İşletim Sistemli Akıllı Saat

Hublot, Wear OS işletim sistemli üst düzey bir saat modeli olan Hublot Big Bang ile, akıllı saat pazarında farklı bir soluk yarattı.

Big Bang, iki farklı versiyonu olan bir akıllı saat serisi. Hublot’ın titanyum akıllı saat modeli 5 bin 200 dolar. Siyah seramik modelin fiyatı ise 5 bin 800 dolar, yani 39 bin Türk lirası… Big Bang serisi, Snapdragon Wear 3100 işlemcinin yanı sıra, 1GB RAM, 8GB depolama alanı ve 300mAh pil ile geliyor. Big Bang serisi, safir kristal ile kaplı, 42mm yüksek çözünürlüklü OLED kenara sahip.

Hangi özellikleri sunuyor?

Hublot Big Bang, Android işletim sistemli akıllı saatlerden farklı olarak birkaç yeni özelik sunuyor. Saat, gün boyunca renk değiştiren, kendine has bir ana ekran tasarımına sahip. Konsept, #HublotLovesArt girişiminin bir parçası.

Hublot, 2018 Dünya Kupası döneminde de, sponsor olduğu etkinliğe özel bir akıllı saat üretmişti. O saatin fiyat etiketi de 5 bin 200 dolardı.

![](images/hublot-dunya-kupasi-ozel-saati.jpg)
Hublot’ın 2018 Dünya Kupası’na özel sunduğu saat.

Standart Wear OS içeren akıllı saatler, satın aldığınız marka ve modele göre değişmek üzere, ortalama olarak 1000 ile 1500 TL arasında bir fiyata sahip. Ancak Hublot’ın akıllı saat oldukça yüksek bir satış fiyatına sahip olmasının yanı sıra, GPS gibi standart özellikleri de sunmayarak, sınıfta kalıyor.

![](images/hublot-big-bang-akilli-saat.png)

Big Bang’in ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil ve ön sipariş şu an için alınmıyor. Hublot’ın, her ne kadar şık bir görünüme sahip olsa da, fiyatı ile düşündüren akıllı saati, giyilebilir teknoloji alanında nasıl bir performans gösterecek, göreceğiz.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus