Georgia Teknoloji Enstitüsü 1.3 Milyon Kişinin Kişisel Bilgilerini Sızdırdı

Georgia Teknoloji Enstitüsü 1.3 Milyon Kişinin Kişisel Bilgilerini Sızdırdı

Georgia Teknoloji Enstitüsü, Amerika Birleşik Devletlerinde Georgia Eyaletinin Atlanta şehrinde bulunan ve 1885’de kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir.

Georgia Teknoloji Ensititüsü, içerisinde eski veya güncel olarak bulunan üniversite öğrencilerinin, üyelerinin, personellerinin ve öğrenci adaylarının kişisel bilgilerinin sızdığını doğruladı.

Yapılan incelemeye göre, sunucuya yapılan ilk izinsiz erişimin 14 Aralık 2018 tarihinde yapıldığı düşünülmesine rağmen, saldırıyı yapan korsanların ne kadar süre sunuculara ve sunuculardaki hassas kişisel verilere erişimde olduklarının hala bulunamadığını açıkladılar.

Bu kişisel verilerinin içeriğinin isim, adres, sosyal güvenlik numarası, dahili kimlik numaraları ve doğum tarihlerini kapsadığını açıkladılar.

İncelemelerden hemen sonra, Georgia Teknoloji Ensititüsü’nün güvenlik ekibi ilgili çalışmalara başlayarak güvenlik açıklarını tespit ettiğini ve potansiyel olarak etkilenmiş olabilecek bireylerin email adreslerine kişisel verilerin sızdırıldığıyla ilgili mail attıklarını belirttiler.

comments powered by Disqus