Gmail’in Son Güncellemesi Gelen Kutunuzun Görünümünü Değiştirmenizi Kolaylaştıracak

Gmail’in Son Güncellemesi Gelen Kutunuzun Görünümünü Değiştirmenizi Kolaylaştıracak

Google, kullanıcıların Gmail‘lerini farklı temalarla özelleştirmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni “Hızlı Ayarlar” menüsünü kullanıma sundu.

Google, Gmail ayarlarında olan ama pek çok kişinin varlığından bile haberinin olmadığı uygulamanın metin yoğunluğunu değiştirme, farklı gelen kutusu türleri arasından seçim yapma ve gelen kutusuna tema ekleme gibi özelliklerine erişimi kolaylaştırmak için getirdiği yeni güncelleme ile kullanıcılar gelen kutusunun sağ tarafında bulunan Hızlı Ayarlar menüsünden çeşitli özelliklere erişebilecek.

![](images/gmail-quick-settings.png)

Gelen kutunuzda hangi e-postalara öncelik vermek istediğinizi seçme seçeneği de içeren Hızlı Ayarlar menüsünün bir diğer özelliği ise gelen e-postanın içeriğini e-postayı açmadan görebilmeniz için bir okuma bölmesi eklemenize olanak sağlamasıdır. Ayrıca Hızlı Ayarlar menüsünün üst kısmında “Tüm Ayarları Görüntüle” düğmesi bulunuyor. Buradan Gmail’in tüm ayarlar ekranına geçebiliyorsunuz.

Hızlı Ayarlar menüsü, varsayılan olarak etkin olan tüm G Suite müşterilerine sunuldu. Ancak Google, güncellemenin kişisel Gmail kullanıcılarına ne zaman sunulacağını henüz söylemedi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus