Apple, Schoolwork Uygulamasını Güncelledi

Apple, Schoolwork Uygulamasını Güncelledi

Apple, eğitim uygulamasını, öğrencilerin ve öğretmenlerin sınıf etkinliklerine uzaktan katılmalarını kolaylaştıracak yeni özelliklerle güncelledi. Şirketin Schoolwork uygulamasında, öğretmenlerin ödevleri uzaktan yönetmesini kolaylaştıran güncellemelerle önemli değişiklikler yapıldı.

Uygulamanın navigasyonu yeniden tasarlandı. Böylece öğretmenler her bir sınıftaki tüm çalışma kağıtları arasında hızlı bir şekilde dolaşabilecek, taslaklara ve sık kullanılanlara hızlıca erişebilecek.

![](images/schoolwork_classroom_apps-1600x1195.jpg)

Uygulamanın güncellenmiş versiyonu ile öğretmenler öğrencilere bireysel ödev verebilecek ve öğrencinin ilerlemesini, sınıfın geri kalanına kıyasla ödevine ne kadar zaman harcadığını görebilecek. Öğretmenler, öğrencilerinin daha çok ilgiye ihtiyaç duymaları durumunda Schoolwork uygulaması aracılığıyla öğrencilerine mesaj gönderme veya öğrencileriyle FaceTime ile iletişime geçme imkanına sahip olacaklar.

Apple, Schoolwork uygulamasını ilk kez 2018’de, okullara yönelik yeni bir iPad ile birlikte yayınladı. Ancak şu anda uzaktan öğrenimle eğitim veren pek çok okul için uygulamadaki son değişikliklerle şirket, öğretim araçlarının benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı almaya çalışıyor.

Şirket ayrıca, eğitimcilerin uzaktan ders oluşturmasına yardımcı olacak kaynaklarla birlikte web sitesinde yeni bir “Evden Öğrenme” bölümü başlattı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus