GoFundMe’de, George Floyd’un Ailesi İçin 12 Milyon Dolardan Fazla Para Toplandı

GoFundMe’de, George Floyd’un Ailesi İçin 12 Milyon Dolardan Fazla Para Toplandı

Minneapolis eyaletinde bir polis tarafından gördüğü şiddet nedeniyle hayatını kaybeden George Floyd, ABD’nin ana gündemi olmayı sürdürüyor.

Olayın yayılmasının ardından, Floyd’un kardeşi Philonise Floyd, GoFundMe sitesinde bir kampanya başlattı. Minneapolis’te ölen Floyd’un ailesi aslen Houston’lı. Philonise Floyd, ailenin yasal masraflarının ve seyahat masraflarının karşılanması için, bunun yanı sıra Floyd’un çocuklarınının eğitimi desteklemek için bir kampanya başlattı. Kampanyanın hedefi ise 1 buçuk milyon dolardı. Floyd, toplanan tutarın tamamının aileye gideceğini ve GoFundMe’nin, ailenin hukuk bürosu tarafından yönetildiğini de ifade etti.

12,4 milyon dolar bağış

![](images/george-floyd-un-ailesi-icin-12-milyon-dolar-bagis-1600x769.png)

Floyd’un yaşadığı şiddetin küresel çapta ses getirmesi, kampanyaya olan ilgiyi ciddi oranda artırdı. Bağış kampanyası, kısa süre içinde 12 milyon doların üzerine çıktı. 414 bin kişinin bağış yaptığı kampanya şu anda 12,4 milyon doların üzerine çıktı.

GoFundMe: Kesinti yapılmıyor

GoFundMe’deki fonu yöneten hukuk bürosundan bir yetkili, bu iddiayı doğruladı ve “burada toplanan fonlar, doğrudan Bay Floyd’un erkek kardeşine aktarıldı ve ailenin isteği doğrultusunda dağıtılacak” dedi.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus