Fortnite’ın Canlı Etkinliği ve Gelecek Sezonu Yeniden Ertelendi

Fortnite’ın Canlı Etkinliği ve Gelecek Sezonu Yeniden Ertelendi

Epic Games tarafından yapılan açıklamada, George Floyd’un ölümünün ardından ABD çapında gerçekleştirilen protestolar nedeniyle, Fortnite’ın bir sonraki oyun içi canlı etkinliğinin ertelendiğini duyuruldu. The Device adlı oyun içi etkinlik, 15 Haziran’da gerçekleşecek. Bölüm 2 sezon 3 olarak adlandırılan bir sonraki sezon ise 17 Haziran’da başlayacak.

‘Eşitliğe ve adalete inanıyoruz’

Epic Games, paylaştığı blog içeriğinde “Arkadaşlarımızın, ailelerimizin, ekip üyelerimizin, oyuncularımızın ve topluluklarımızın yaşadıkları acıların farkındayız” ifadesini kullandı. “Eşitliğe ve adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz” ifadesine yer verilen açıklamada, bu ilkelerin siyasetin üstünde olduğu vurgusu yapıldı ve Başkan Trump’a üstü kapalı bir eleştiri getirildi.

Protestolar birçok etkinliğin ertelenmesine neden oldu

![](images/abd-de-george-floyd-protestolari.jpeg)

ABD’de, George Floyd adlı siyahi vatandaşın polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesi, birçok şehirde milyonlarca insanın sokağa çıkmasına neden oldu. Bu olaylar, koronavirüs krizini henüz atlatamamış ve 2 milyona yakın vakanın bulunduğu ABD’de işleri iyice kızıştırdı. Sony, 4 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen PS5 etkinliğini erteledi. EA ise, Madden 21 açıklamasını erteledi. Ertelenen diğer etkinlikler içinde, Google’ın Android 11’in yeni özelliklerini içerecek açıklaması da yer aldı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus