Google Akıllı Banka Kartı Üzerinde Çalıştığını Bildirdi

Google Akıllı Banka Kartı Üzerinde Çalıştığını Bildirdi

Amerikan anonim şirketi olan Google, mevcut Google Pay sistemini yenileme kararı aldı. Projeye göre satın alma işlemi için şu anda yapılan ödemelere banka kartı eklenecek.

Genişletilmiş bir banka kartı varlığı, Google’ın ödemeleri ve satın alma işlemlerini takip etmede daha yararlı olmasına ve şirkete tüketici harcamaları hakkında değerli bilgiler sağlamasına olanak tanıyor.

Apple Kart gibi Google Banka Kartı‘da bir telefon üzerinden kullanılabilecek. Kart, fiziksel kart ve temassız ödeme dijital kartı olarak çalışmak üzere tasarlandı. Şirket çevrim içi kullanım için ayrı bir sanal kart numarası sunacak.

![](images/Google-Pay-Debit-Card-1600x1569.png)

Google’ın uygulaması müşterilerin satın alma işlemlerini daha önce ziyaret edilen bir mağazaya başvurmak veya bu mağazada gezinmek için Google Haritalar ve geniş perakendeci veri tabanından yararlanılması da dahil olmak üzere kolayca izlemelerine izin vereceğini ve müşterilerin kartlarını kilitlemek için Google Pay uygulamasını kullanabilecekleri bildirdi.

Google müşterilere Apple Kart’ın çeşitli nakit iade teklifleri gibi herhangi bir avantaj sunulup sunulmayacağını veya müşterilerin Google ürünlerini satın almak için Google markalı kartları kullanmak için indirim alıp almayacaklarını henüz bildirmedi.

Şirket yaptığı açıklamada “Google Pay aracılığıyla akıllı çek hesapları sunmak için ABD’deki bankalar ve kredi birlikleri ile nasıl ortaklık kurabileceğimizi keşfederek, müşterilerinin yararlı öngörülerden ve bütçeleme araçlarından yararlanmalarına yardımcı oluyoruz. Lider ortaklarımız Citi ve Stanford Federal Kredi Birliği. Önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı paylaşmayı umuyoruz. ” dedi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus