Google Duo, Zoom Gibi Davet Bağlantıları Göndermeye İzin Verecek

Google Duo, Zoom Gibi Davet Bağlantıları Göndermeye İzin Verecek

Google’ın sevilen video konferans hizmeti Duo’da önemli bir yenilik haberi geldi. Android Police’ın aktardığı bilgiye göre platform artık, mobil cihazlarda davet bağlantıları sunacak ve bu da uygulamayı Zoom ve diğer video konferans oyuncularına karşı daha güçlü bir rakip yapacak.

Google’ın işletmeler için tasarladığı diğer bir platform olan Google Meet’in aksine Duo, daha fazla mobil dostu ve tüketici odaklı bir uygulama. Koronavirüs salgını süresince birçok insan, standart video görüşmesinden ziyade daha iyi bir altyapıya ve standarda sahip video görüşme altyapılarını tercih ediyor. Bu da, Duo’nun daha iddialı özellikler ile geliştirilmesine neden oldu.

Bir çağrıda 12 kişiye kadar destekleniyor

![](images/google-duo-ozellikleri-neler.jpeg)

AV1 codec bileşenini destekleyen Google Duo, bir çağrıda 12 kişiye kadar destek veriyor. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarda, web tabanlı ve daha güçlü bir video konferans altyapısına ihtiyaç duyanlar içinse Google, Nisan ayının sonunda ücretsiz Google Meet kullanımı sundu.

Yeni Google Duo özellikleri

Davet bağlantıları, web desteği ve bazı efektleri içeren, bunun yanı sıra aile modu gibi özellikleri içeren geniş bir güncellemesinin parçası olarak duyuruldu.

Google Duo ile videolu görüşme yapmak istiyorsanız, iOS ve Android uygulaması bulunan platformun davet bağlantısını artık kullanabileceksiniz. Web’de paylaşılan bağlantılara tıklayanlar ise görüşmeye ulaşamayabilir. Android sürümü destekleyen Chromebook hariç, Duo bağlantıları sadece Android ve iOS mobil platformları için çalışacak.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus