Google Duo’da, Telefon Numarası Olmadan da Çağrı Yapılabilecek

Google Duo’da, Telefon Numarası Olmadan da Çağrı Yapılabilecek

Arkadaşlarınız ya da ailenizle video görüşmesi yapmak için en pratik uygulamalardan biri olan Google Duo, bir telefon numarası ile kullanabileceğiniz platform. Ancak bu özellik, birçok kişinin Duo kullanmasının önüne geçti, nitekim herkes internet servislerinde telefon numarasını vermek istemiyor. İnternet uygulamalarının yazılımsal değişikliklerini tespit eden Jane Machun Wong, Google Duo’daki gizli bir değişikliği tespit etti. Wong’a göre Google, Duo’da telefonla kayıt olma zorunluluğunu kaldırıyor.

Google Duo, e-mail ile kayıta izin verecek

![](images/google-duo-nedir.jpg)

Tespit edilen değişikliğe göre Google Duo’da, telefon alternatifi olarak e-mail ile iletişime olanak tanınıyor. Duo’ya mail ile kayıt esnasında sunulan opsiyonel özellikler henüz net olmasa da, telefonla kayıt için bir alternatife sahip olmak birçok kullanıcı için güzel bir opsiyon. Google, web platformunda, Ocak ayında yaptığı düzenlemeyle mail ile kayıtta arama yapmaya izin veriyordu ancak mobil cihazlardaki bu uygulamada, akıllı telefonlarıda telefon ile kayıt seçeneği devam etmişti.

Koronavirüs salgınındaki artış Duo’yu da etkiledi

Google Duo, Zoom, Houseparty ve Google Meet gibi servislerle birlikte, koronavirüs sürecinde ilgi gören uygulamalardan oldu. Şirketin en çok ilgi gören servislerinden biri haline gelen Duo, kısa süre önce aynı çağrıdaki kişi limitini de arttırdı ve kullanıcılar açısından daha fonksiyonel bir servis haline geldi. Duo aynı zamanda, video kalitesinde sunduğu artışla da kullanıcını memnun etti. Önemi gitgide artan video konferans sistemleri içinde Duo, attığı yeniliğe dönük adımlarla, popülerliğini artıracak gibi görünüyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus