Google Duo’yla Sohbetler Daha Eğlenceli Olacak

Google Duo’yla Sohbetler Daha Eğlenceli Olacak

Pandemi esnasında online sohbetleri daha canlı hale getirmek isteyen Google, Google Duo‘ya birkaç güncelleme getirdi. Arama şirketinin yaptığı açıklamaya göre, Duo görüntülü sohbet uygulaması yakında web üzerinde grup video görüşmeleri yapmanıza izin verecek.

Duo‘da, ekranda gerçek zamanlı olarak çizim yapmanıza ve Snapchat benzeri maskeleri ve efektleri kendinize uygulamanıza izin veren yeni bir “aile modu” olacak.

Google, aile modundayken konuşmayı susturmak veya telefonu kapatmak için olan düğmeleri gizleyeceğini, böylece yanlışlıkla aramayı reddetme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan efektler üzerinde dolaşıp oynayabileceğinizi söylüyor.

![](images/google-duo-family-mode-1600x900.png)

Grup çağrısı katılımcılarının katılmak için bir Google hesabına ihtiyacı olacak ve çağrılara diğer grup sohbet hizmetlerinde olduğu gibi, bir bağlantı göndererek hesabı olan herkesi davet edebileceksiniz.

Bu efektler ve maskeler, Anneler Günü efekti ile başlayarak bu hafta hem Android hem de iOS‘ta tüm bire bir sohbetlere gelecek. Artık grup sohbetleri daha eğlenceli olacak.

Google, önümüzdeki haftalarda grup Duo çağrılarını web’de sunmayı planlıyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus