Twitch Roulette İle, Kimsenin İzlemediği Yayınları Keşfedin

Twitch Roulette İle, Kimsenin İzlemediği Yayınları Keşfedin

Binlerce izleyiciye sahip Twitch yayınları, platformun keyifli yönü, ancak bir de kimsenin izlemediği, boş bir tribüne karşı yayın yapan binlerce kanal var.

Twitch, kimsenin izlemediği yayınlara katılımı teşvik için, kullanıcıları rastgele kanallara bağlayacak bir uygulamayı tanıttı. Twitch Roulette, hiçbir izleyicisi olmayan kanallarla izleyicileri bir araya getirmek için tasarlanmış bir sistem.

Web tabanlı uygulamanın kullanımı oldukça basit. Twitch hesabınıza giriş yaptıktan sonra, tek yapmanız gereken yönlendirildiğiniz yeni akışta, yayını önemsenmeyen yayıncılara bir ‘merhaba’ demek…

“Tekerleği döndür” butonuna her tıkladığınızda, Twitch ruleti çalışacak ve sizi bambaşka bir yalnız kanal ile tanıştıracak.

Twitch Roulette’in tek parametresi, kanalların o esnada 0 izleyiciye sahip olması. Her ne kadar birçok yalnız yayıncıyı sevindirecek olsanız da, rulet esnasında gerçekten ilginizi çekecek bir oyun ile ilgili yayın bulmanız zaman alabilir.

![](images/twitch-roulette-nedir.png)

Twitch’in gelecek vaat eden yeni yıldızlarını ‘ilk’ siz keşfetmek istiyorsanız, Twitch ruletini deneyebilirsiniz. Uygulama şu anda, zaman zaman sunucu hatası ile yavaşlık problemleri ortaya çıkarabiliyor ancak ruleti birkaç kere denediğinizde, bu sorunları aşabilirsiniz.

Amazon tarafından 2014 yılında, 970 milyon dolara satın alınan oyun yayın platformu, aylık 43 milyonun üzerinde izleyiciye ev sahipliği yapıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus