Google I/O Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi

Google I/O Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını nedeniyle ardı ardına gelen iptal haberlerine bir yenisi daha eklendi. Google I/O 2020 konferansı koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Çin’de başlayan ve tüm dünyada etkili olan salgın büyük etkinliklerin iptal edilmesine sebep olmaya devam ediyor. Birbiri ardına gelen iptal haberleri ile salgının ekonomik yansımasının yanında teknolojik anlamda etkileri de net bir şekilde görülmeye başlandı.

Dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı Mobil Dünya Kongresi MWC20‘nin iptal edilmesiyle başlayan etkinlik iptalleri, Facebook’un geliştirici konferansı F8‘in iptal haberi ve ardından Cenevre Otomobil Fuarı iptal haberi ile devam etti. Google’ın her yıl düzenlediği I/O konferansı da koronavirüs salgınından nasibini aldı.

![](https://i1.wp.com/intersiber.comimages/google-io-2019.jpg?fit=640%2C330&ssl=1)

Online etkinlik düzenlenecek

Google’ın yeni ürün ve servislerini duyuracağı Google I/O 2020 konferansının iptal edilmesinin ardından online bir etkinlikle tanıtımlarını gerçekleştirecek.

I/O 2020’de Android 11 ve diğer Google hizmetlerinin tanıtılacağı etkinlikler yer alacaktı. Önümüzdeki günlerde Google’ın online bir etkinlik duyurusu yapması bekleniyor.

Hakan Torun
Hakan Torun Hakan Torun
comments powered by Disqus