Google, Masaüstü Aramaları İçin Karanlık Modu Test Ediyor

Google, Masaüstü Aramaları İçin Karanlık Modu Test Ediyor

Karanlık mod, son yıllarda gerek pil verimliliği gerek de kullanıcı deneyimi tarafında göz yormaması açısından birçok platform tarafından sunulan bir özellik. Google’ın da masaüstü arama servisinde karanlık modu test ettiği iddia edildi ve ekran görüntüleri paylaşıldı.

İnternet platformları, uygulamalar ve işletim sistemlerinin birer birer geçiş yaptığı karanlık mod özelliği, akşam saatlerinde birçok kullanıcının tercih ettiği bir özellik. Gelen bilgilere göre arama motoru devi Google, arama anasayfasında bu modu test ediyor.

Google Arama’nın karanlık modu nasıl görünecek?

![](images/google-karanlik-mod-ozelligi-1600x900.png)

9to5Google’ın ulaştığı ekran görüntülerinde, Google’ın karanlık mod testlerinde arka planın koyu siyah-gri bir tona büründüğü, logonun ise beyaz olduğu görülüyor. Buna ek olarak karanlık modda butonların rengi de mavi olarak belirlenmiş.

Google’ın karanlık mod testleri sürerken, sürecin ne zaman sona ereceği ve bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor. Beklenen ise, birkaç ay içinde bu özelliğin herkese sunulması.

Chrome belli sitelerde karanlık modu test ediyor

Google’ın karanlık mod süreci şu anda A/B test sürecinde. A/B testlerinde, benzeri kitlelere gösterilen farklı sürümler ile kullanıcı davranışları analiz ediliyor.

Karanlık tema hem Windows hem de macOS işletim sistemlerinde bir süredir var. Buna ek olarak Google Chrome’da, bazı sitelerde karanlık mod sunuyor.

Google, her ne kadar arama anasayfasında bunu uygulamasa da, YouTube ve Google Keep gibi hizmetlerinde karanlık modu sunuyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus