Teknoloji devi Google’ın yaptığı marka başvurusu, Pigweed isimli yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığıyla ilgili tartışmalara neden oldu.

Google uzun yıllardır işletim sistemi geliştiriyor. Android, Chrome OS ve son olarak Fuchsia ile işletim sistemi pazarında aktif bir rol üstelenen Google, yeni işletim sistemi Pigweed ile işletim sistemi pazarında adından söz ettirmeye devam edecek gibi görünüyor. Bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen marka başvurusunda, Google’ın “işletim sistemi” kategorisinde Pigweed markası bulunuyor.

Pigweed ile ilgili şimdilik çok fazla bir şey bilmiyoruz. Ancak Pigweed’i ilk kez duyduğumuz da söylenemez. Daha önce Fuchsia işletim sistemi kaynak kodlarında bu isim görünmüştü. Google Chrome kodlarında da yine Pigweed ismi öne çıkmıştı.

Google 2007 yılında Android’i, işletim sisteminin ilk çıkışından yalnızca beş gün önce tescil etmişti. Yine 2011 yılında Chromebook satışa çıkmadan aylar önce marka henüz tescil edilmiş değildi. Pigweed’in hangi amaçla tescil edildiği ise zamanla netleşecek.

YORUM YOK

CEVAP VER