Akıllı telefon sektöründe aradığını bir türlü bulamayan HTC, mazideki o şatafatlı günlerine dönmek için çeşitli atılımlar gerçekleştiriyor. Bunlardan en önemlisi ise Wildfire R70 isimli yeni akıllı telefon modeli.

Tayvan menşeili şirket, geçmiş yıllarda çıkardığı akıllı telefonlar ile milyonlarca kişinin gönlünde taht kurmuştu. Ancak daha sonra sektörün hızlı büyümesine ayak uyduramayan HTC, bir türlü istediği çıkışı yapamadı. Google tarafından satın alınan teknoloji devi HTC, 2020 yılında akıllı telefon sektöründe önemli adımlar atacağını açıklamıştı.

2020 yılında yeni amiral gemisini piyasaya sürmek için hazırlıklarını sürdüren HTC, büyük bir sürpriz yaparak Wildfire R70 modelinin tanıtımını yaptı.

HTC Wildfire R70 Özellikleri

Giriş seviyesi özelliklerini taşıyan Wildfire R70 modeli, 6,5 inç büyüklüğe sahip. 32 GB’lık bir dahili depolama alanı olan R70, 256 GB’a kadar genişletilebilir. Telefonun batarya kapasitesi 4.000 mAh gücünde. HTC Wildfire R70 modelinde son olarak ise MediaTek Helio P23 işlemcisinin kullanıldığını görüyoruz.

Sektördeki rakiplerinden yine oldukça düşük özelliklere sahip bir akıllı telefon çıkaran HTC’nin yeni amiral gemisi büyük bir merakla bekleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER