Huawei Akıllı Bilekliği Band B6’yı Duyurdu

Huawei Akıllı Bilekliği Band B6’yı Duyurdu

Huawei, 1.53 inçlik kavisli bir ekrana sahip olan akıllı bilekliği Band B6’yı duyurdu. Düzenlediği lansman etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtan Çin merkezli teknoloji devi yeni akıllı bilekliğinin ön siparişle satışını bu gece itibari ile başlatacak.

Band serisi akıllı bilekliklerinin yeni modeli olan Band B6, 326PPİ piksel yoğunluğundaki ekranıyla kullanıcıların parlaklık ayarı yapabilmesine olanak tanıyor. Huawei Band B6‘nın ekranından kısa mesajlar, aramalar, hava durumu, müzik uygulamaları kontrol edilebiliyor. Ayrıca uzaktan fotoğraf çekilip, çalar saat kontrolü de yapılabiliyor.

![](images/FA0A4BC5-169D-4BED-A6E8-F89246B4B357-1600x1000.jpeg)

Kablosuz kulaklık olarakta kullanılabilen Huawei Band B6, gücünü Kirin A1 işlemcisinden alıyor. Bileklik Bluetooth 5.2 bağlantı desteği bulunduruyor. USB Type-C ile şarj edilebilen bileklik kullanıcılarına on dakikadaki şarj ile 4 saat, tam şarj ile 8 saat konuşma süresi sunuyor.

Şirket kullanıcıların yüksek kalitede telefon görüşmesi yapabilmeleri için akıllı bilekliğin mikrofonuna gürültü engelleme özelliği de eklemiş. Bilekliğin diğer özelliklerine baktığımızda bileklik nabız ölçme, stres ve uyku anlarınlarında kandaki oksijen seviyesini ölçme gibi özelliklere de sahip. Ayrıca bileklik 9 farklı spor dalı için detaylı ve anlık ölçümler yapabiliyor.

Yeni bilekliklerinin ön siparişini bu gece itibari ile başlatan şirket yeni akıllı bilekliğini 6 Ağustos‘ta piyasaya sürecek. Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmeyen Huawei Band B6‘nın fiyatı ise 140$ olarak belirlendi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus