Huawei’nin bu yıl satış rakamları düşmeye başladı. Şirket, 2019 yılında 240 milyon akıllı cihaz satışı yaparken, ABD’nin Huawei markasına yönelik tüm dünyada uyguladığı yaptırımların, özellikle bu yıl cihaz satışlarında büyük bir etkisinin olacağı tahmin ediliyor.

Android işletim sistemi ve güncellemeler ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kalan Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini açıklamasına rağmen Android dışında kullanıcıların yeni bir işletim sistemi kusursuz olsa bile tercih etmeyecekleri düşünülüyor.

Huawei 2020 yılı sonuna kadar 190 milyon cihaz satmayı düşünürken bunun %40’ından fazlasının Çin’de olacağı ve diğer bölümlerinin ise Asya ülkelerinde olması bekleniyor.

Özellikle Hong Kong‘ta, Huawei markasına son dönemde bir antipati oluştu. Hong Kongluların markanın ürünlerini ABD’nin uyarılarından sonra almamayı tercih ettikleri biliniyor. Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında Huawei için 2020 yılı kötü geçeceğe benziyor. Huawei’nin tüm olumsuzluklara rağmen yeni cihazları ve ürün yelpazesini genişletme çabaları ise şirketin 2020 vizyonunu genişlettiğini gösteriyor.

YORUM YOK

CEVAP VER