Huawei’nin Yeni Telefonunda Vücut Sıcaklığı Ölçümü Yapılabilecek

Huawei’nin Yeni Telefonunda Vücut Sıcaklığı Ölçümü Yapılabilecek

Koronavirüs birçok sektörde ciddi değişimler yaşanmasına neden oldu. Bu değişimler, ortaya çıkan bazı yeni ürünler ve onların birtakım özelliklerini de içeriyor. Huawei’nin yeni telefonu Honor Play 4 Pro, vücut sıcaklığınının ölçümünü yapabilecek. Koronavirüs salgınının kontrolü aşamasında en önemli kontrollerden biri olan vücut sıcaklığı, birçok kişinin özel sıcaklık aletleri ile, evde kendisinin gerçekleştirdiği kontrollerden. Huawei, bu yeni adımı ile akıllı telefonuna sahip olan herkesin, kolay bir şekilde vücut sıcaklığını ölçmesini sağlıyor.

Dahili sıcaklık sensörü

Huawei, Honor Play 4 Pro’da dahili bir sıcaklık sensörüne sahip. Telefon, alından ateş ölçer cihazlarda olduğu gibi alna tutularak sıcaklık elde edilebiliyor. Kızılötesi sensör, -20 derece ile 100 derece arasındaki sıcaklıkları ölçebiliyor.

Telefonlarda halihazırda bulunan IR sensörlerinin yaygınlığı göz önüne alındığında, Huawei’nin sıcaklık için bir sensör kullanması çok şaşırtıcı gelmiyor. Analistler, bu özelliğin telefonun tasarım sürecinde bir son dakika dokunuşu olarak geldiği yorumunda da bulunuyor.

Honor Play 4 Pro’nun diğer özellikleri

![](images/huawei-honor-play-serisi-sicaklik-sensoru.png)

Sıcaklık sensörü dışında, telefonun diğer özelliklerine gelirsek Kirin 990 yonga seti, 8GB RAM ve 128GB hafıza karşımıza çıkıyor.

Çin’de telefonun satış fiyatı 2999 yuan, yani 2862 TL civarında.

Honor Play 4 serisinin diğer özelliklerini incelemek için, haberimize göz atabilirsiniz.

comments powered by Disqus