Instagram, Koronavirüs Salgını Sırasında Canlı Yayınlarda Bağış Toplamak İçin Uygulamaya Yeni Bir Özellik Ekliyor

Instagram, Koronavirüs Salgını Sırasında Canlı Yayınlarda Bağış Toplamak İçin Uygulamaya Yeni Bir Özellik Ekliyor

Facebook’ta “Bağış Yap” butonu ile 1 milyar dolar bağış toplanmasının ardından Instagram, COVID-19 ile mücadele eden ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış toplamak amacıyla canlı videolar sırasında bağış toplamak için uygulamaya yeni bir özellik ekleyecek.

Kullanıcılar bir kuruma bağış yaptıktan sonra ödeme bilgilerini uygulama tarafından başka ürünlerin satın alımı esnasında da kullanabilecek.

![](images/instagram-donate.jpg)

Canlı bir bağış toplama aracı oluşturmak için Instagram feed’inizin sol üst kısmındaki kamera simgesine dokunun veya feed’inizde sağa kaydırın. Ekranın alt kısmındaki yayına dokunduktan sonra, bağış toplama aracını seçebilir ve desteklemek istediğiniz kâr amacı gütmeyen kuruluşu seçebilirsiniz. Canlı video sırasında, bağışınızı kaç kişinin desteklediğini ve gerçek zamanlı olarak toplanan para miktarını “Görüntüle“ye dokunarak görebileceksiniz. Ayrıca bağış yapan kişilere teşekkür etmek için “Wave“e tıklamanız yeterli olacak.

Canlı video kullanmanın dışında, Instagram ayrıca kullanıcıların 24 saat içinde kaybolan içerik yayınladığı “Hikaye”ler aracılığıyla da bağış yapmasına izin verecek. Instagram, canlı video hikayeleri ile bağış yapanların bir süre “Bağış Yaptım” etiketine erişebileceklerini söyledi.

Instagram yaptığı açıklamada, tüm bağışların doğrudan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara gideceğini belirtti.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus