Apple iOS 14 işletim sistemi ile ana ekran değişebilir. Sızdırılan ekran görüntülerine göre iOS 14 ana ekranına uygulamaların listelenebileceği bir seçenek gelebilir.

iOS 14 işletim sistemini Eylül 2020’de yayınlaması öngörülen Apple’ın iPhone modellerinde bundan sonra yeni güncelleme ile sadece kare ikon menüsü değil, liste görünümü de sunmaya başlayacağı iddia edildi.

İnternete sızdırılan iOS 14 görüntülerinde cihazlarda yer alan ana menü tasarımının bundan sonra yalnızca alışılmış uygulama görünümüne ek olarak yukarıdan aşağıya ve her bir satırda tek bir uygulamanın listeleneceği bir seçenekle listeleme özelliği gelecek. Her bir bildirim için listeli görünümde ikonların yine bildirimleri göstermeye devam edeceği görülüyor.

Apple tarafından bugüne kadar herhangi bir iOS 14 açıklaması veya tanıtımı yapılmazken, şirketin yaz aylarına kadar yeni iOS 14 işletim sistemini tanıtabileceği tahmin ediliyor.

Birbiri ardına gelen etkinlik iptal haberlerinin ardından Apple’ın da tanıtım etkinliklerini iptal edebileceği yönünde haberler geliyor. Ancak Apple tarafından henüz tanıtım etkinlikleri ile ilgili resmi bir duyuru yapılmadı.

Son yıllarda yeni işletim sistemi sürümlerini yaz aylarına gelmeden tanıtan ve Eylül ayında yayınlayan Apple’ın bu yeni işletim sistemi güncellemesinin iOS işletim sistemi güncellemeleri arasında en iyisi olması bekleniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER