Apple, son birkaç yılını iPad Pro’yu bir dizüstü bilgisayar gibi daha fazla özellikli hale getirerek geçirdi. iPad Pro’nun yeni klavyesinde geleceği öne sürülen yeni özelliklerle dizüstü bilgisayarlarla rekabet kızışacağa benziyor.

Apple uzun bir süredir iPad Pro modelini her geçen gün biraz daha geliştiriyor. Apple, iPadOS’u daha gerçekçi çoklu görevlerle başa çıkacak şekilde güncelledi, tipik bir dosya yöneticisi gibi harici sürücülerini okumaya izin verdi ve uygulamalar arasında sürükle bırak özelliğini geliştirdi.

Tüm bunları bir dokunmatik ekran ve isteğe bağlı akıllı klavye ile yapabilirsiniz, ancak entegre bir trackpad bunu çok daha kolay hale getirecektir. Bu hala sadece bir söylenti, ama aynı zamanda mantıklı bir söylenti.

Yaklaşık 5 yıl önce, Apple’ın kurucusu Steve Jobs , dokunmatik ekranlarda Apple Pencil kullanımını meşhur etti ve Apple her zaman dokunmatik bir MacBook’a hayır dedi .

iPad Pro’nun yeni klavyesiyle birlikte geleceği iddia edilen trackpad, dizüstü bilgisayar kullanım alışkanlığını değiştirecek gibi görünüyor. Yeni iPad Pro klavyesinin tuşlarının arka aydınlatmalı olacağı da söylentiler arasında.

Gelen bilgiler doğruysa, bir sonraki mobil iş istasyonu sistemi kararınız daha da karmaşık olabilir. Apple’dan daha iyi bir klavye, trackpad ve biraz daha fazla güç veya hibrit bir tablet vaat eden geleneksel dizüstü bilgisayarı tercih etme yoluna gidebilirsiniz. Microsoft ve ortakları Surface Pro ve diğer benzer Windows 10 dönüştürülebilirlerinde bu tür bir sistem sunuyor.

2 Yorumlar

CEVAP VER