Twitter sözcüsü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın koronavirüs endişeleri üzerine SXSW 2020 konferansı ve festivallerinden çekildiğini aktardı. Şirket kritik olmayan durumlar hariç iş seyahatlerini de askıya aldı.

Pazar günü Twitter’da yayınlanan bir blog yazısı, şirketin seyahat politikasını değiştirdiğini duyurdu. Blog yazısında, “Ttüm kritik olmayan iş seyahati ve etkinlikleri askıya aldığımızı bildirmeye başladık” ifadeleri yer aldı. 

Twitter’ın katılımı, CEO Jack Dorsey’den bir açılış konuşmasının yanı sıra şirket tarafından organize edilen başka etkinlikler de içerecekti. Geçmiş yıllarda Twitter, SXSW sırasında “Twitter House” adı altında konuşmacılara ve etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Austin, Teksas’ta müzik, teknoloji, film, kültür ve komedi etkinliklerini içeren yıllık bir etkinlik olan SXSW, 2019 raporlarına göre 105 ülkeden 400.000’den fazla katılımcıyı ağırladı.

Twitter , koronavirüs sebebiyle bir etkinlikten çekilen ilk şirket değil. Mobil Dünya Kongresi MWC20 Barselona şehir yönetimi ve GSMA tarafından iptal edilmişti. Facebook, Mayıs ayında gerçekleşecek olan geliştirici konferansı F8‘i iptal etti.

1 YORUM

CEVAP VER