iPhone 11’de Stok Sorunu

iPhone 11’de Stok Sorunu

Apple, iPhone 11 modellerinde stok sorunu yaşanıyor. Aralık ayından beri devam eden koronavirüs salgınından dolayı düşen üretim kapasitesi yüzünden, özellikler perakende satıcılar iPhone 11 stoklarını tüketmiş durumda.

iPhone 11 modellerinde Apple’ın New York ve diğer bölgelerde stok sorunları yaşanıyor. Apple’ın kendi mağazalarında herhangi bir stok sorunu bulunmazken, özellikle perakende satıcılara stok sağlamak ve cihaz verebilmek konusunda sorunlar yaşadığı belirtildi.

Bir süre önce başlayan ve Çin’i karantina ülkesi haline çeviren koronavirüs salgınından dolayı iPhone 11 modellerinin üretiminde rekor düzeyde azalma yaşandı. Bu durumun kısa vadede ABD’li teknoloji devi Apple’ın perakende satıcılara iPhone 11 modellerini sevkiyatı konusunda sorunlarla yüz yüze bıraktığı açıklandı.

![](images/iphone-11-stok-sorunu-2.jpeg)

iPhone 11 modellerinin yakın zamanda üretiminin Çin dışında farklı ülkelere aktarılması konusunda Apple’ın bu adımlardan sonra harekete geçebileceği, özellikle Başkan Trump’ın istediği gibi üretimin büyük bir kısmının ABD’ye kaydırılmasının da gelecek dönemde mümkün hale gelebileceğinden söz edilmeye başlandı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus