iPhone ve iPad’de Memoji Stickerları Nasıl Kullanılır?

iPhone ve iPad’de Memoji Stickerları Nasıl Kullanılır?

Memoji kaydedip göndermek, iPhone’un en eğlenceli özelliklerinden biri. Ancak Apple’ın, iPhone ve iPad’de her Memoji karakteri için bir çıkartma paketi sunduğunu biliyor muydunu? Bitmoji gibi olsa da daha iyisi demek mümkün. iPhone ve iPad’de Memoji sticker paketlerinin nasıl kullanılacağını anlattık.

iPhone ve iPad’de memoji nasıl oluşturulur?

Apple, stickerları otomatik olarak oluşturmaktadır ve bunlar, Mesajlar uygulamasında ve emoji klavyesinde kullanılabilir. WhatsApp gibi desteklenen üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarında da Memoji çıkartmalar kullanılabilir.

Başlamak için atmanız gereken ilk adım bir Memoji karakteri. iPhone’da Mesajlar uygulamasını kullanarak kendi kişiselleştirilmiş Memoji karakterinizi nasıl oluşturacağınızı anlattık.

iMessage’da Memoji çıkartması nasıl gönderilir?

  • Mesajlar uygulamasına girdikten sonra, bir konuşmayı seçin.
  • Görüşmenin içinde, klavyenin üzerindeki araç çubuğunda “Memoji Çıkartmaları”nı göreceksiniz. Bu çıkartmalar, üzerinde kalp emojisi olan bir yüzü andırır.
![](images/memoji-nasil-gonderilir.png)
  • Simgeleri görmüyorsanız metin çubuğunun solundaki ve kamera simgesinin sağındaki simgeye dokunun. Artık tüm mevcut Memoji ve Animoji karakterlerini göreceksiniz. Kullanmak istediğiniz karakteri seçin.
  • Memoji çıkartmaları uygulamasını genişletmek için yukarı kaydırmanız yeterlidir. Tüm çıkartmaları kaydırın ve göndermek istediğiniz çıkartmayı seçin.
![](images/memoji-stickeri-nasil-secilir.png)
  • Metin kutusuna yapıştırılmış çıkartmayı göreceksiniz. Göndermek için, “Gönder” butonuna dokunun.

WhatsApp ve diğer üçüncü taraf uygulamalarda Memoji gönderme

Memoji çıkartmaları klavyeye entegre olduğundan, üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarında da kullanılabilir. WhatsApp bunun en iyi örneği.

  • WhatsApp’da bunu yapmak için, bir görüşme penceresinde emoji butonuna dokunun ve emoji klavyesine geçin.
  • Burada “Sık kullanılanlar” bölümünün başında bir Memoji çıkartmalarından oluşan tablo göreceksiniz. Görmüyorsanız klavye görünümünde sola kaydırabilirsiniz.

Göndermek istediğiniz çıkartmaya dokunduktan sonra, mesajınızı normal bir şekilde göndermeniz yeterli olacaktır. Bu işlev, diğer mesajlaşma uygulamalarında da kullanılabilir.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus