Sony, Airpeak Markasıyla Drone Sektörüne Giriyor

Sony, Airpeak Markasıyla Drone Sektörüne Giriyor

Sony, drone sektöründe Airpeak markası ile DJI’ye rakip olacak. Sony, 2021 yılında ilk ürünlerini piyasaya sürmeyi hedeflediği Airpeak’te, fotoğraf ve video alanındaki etkileyici başarısını drone alanında da ortaya koymaya çalışacak.

Airpeak: Yapay zeka destekli drone’lar

Japonya merkezli Sony, Airpeak olarak adlandırılan proje kapsamında drone üretimine adım atacağını açıkladı. Fotoğrafçılık ve video alanındaki başarısını drone alanında da sergilemeye çalışacak olan Sony, yapa zeka destekli sistemler ve uzaktan algılama gibi özellikler ortaya koyacak.

Detaylar sır gibi saklanıyor

Sony, Airpeak drone modellerinde görüntüleme ve algılama teknolojilerinin, drone teknolojisi ileriye götüreceğini ifade etse de, şirket somut bir açıklama yapmadı.

“Görülmemiş bir ilerleme” olacağı belirtilirken, Sony, Airpeak markası ile drone sektöründe yaratacağı değişiklikleri bir sır gibi saklıyor.

Sony, Airpeak için bir web sitesi kurdu.

İnternet sitesinde yer alan bilgiler, Sony Airpeak drone modellerinin, 2021 yılının ilkbahar aylarında piyasaya çıkacağı bilgisi yer aldı. Drone modellerine ve Airpeak markasına ilişkin detaylı bilgilerinse önümüzdeki aylar içinde sitede yer alacağı aktarıldı.

Sony Airpeak tanıtım videosu

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus