İtalya’da Salgın Sebebiyle Herkes Fortnite Oynuyor

İtalya’da Salgın Sebebiyle Herkes Fortnite Oynuyor

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da insanlar online oyunlara yöneldi. İnsanlar küresel salgından kaçış olarak popüler video oyunu olan Fortnite oynamaya başladılar.

Fortnite: Battle Royale, dünyanın en popüler oyunlarından biri. Hükümetlerin okulları kapatması, çeşitli etkinlikleri iptal etmesi pek çok kişiyi bilgisayar oyunu oynamaya yönlendirdi.

Dünyanın dört bir yanında şirketler, çalışanlarına birbirlerinden uzak durmalarını, uzaktan çalışmalarını ve ideal olarak evde kalmaları söyledi. Böylece pek çok kişi gerçek dünyadan zihinsel bir kaçış olarak çevrimiçi dünyaya çekildi.

![](images/fortnite.jpg)

İtalya hükümeti, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için mağazaları, restoranları ve okulları kapatarak kitlesel bir karantina uyguladığında, telekomünikasyon şirketleri internet trafiğinde bir artış fark etti. Bu artışın çoğu Fortnite ve Call of Duty gibi video oyunlarından geliyor ve her ikisinde de oyuncular çevrimiçi savaş alanlarında birbirlerine karşı oynuyor.

Telecom Italia Genel Müdürü Luigi Gubitosi, daha önce Bloomberg tarafından bildirilen konferans görüşmesinde, “Sabit hat ağımız üzerinden internet trafiğinde %70’den fazla bir artış olduğunu ve bu artışta Fortnite gibi çevrimiçi oyunların büyük bir etkisi olduğunu bildirdik.” dedi.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus