E3 İptal Edildi: Microsoft, Ubisoft ve Diğer Şirketler Ne Yapacak?

E3 İptal Edildi: Microsoft, Ubisoft ve Diğer Şirketler Ne Yapacak?

Yirmi yılı aşkın bir süredir, E3 olarak bilinen Electronic Entertainment Expo , oyun şirketlerinin yeni oyunları ve konsolları duyurması için bir yaz geleneği haline gelmişti. Etkinlik koronavirüs endişeleri nedeniyle iptal edilse de, oyun şirketleri hala duyuru yapmayı planladıklarını söylüyor.

Entertainment Software Association’ın (ESA) E3’ün Çarşamba günü iptalini duyurmasından kısa bir süre sonra, Microsoft ve Ubisoft gibi büyük oyun yapımcıları, oyunculara duyurular yayınlayacakları çevrimiçi etkinlikler planladıklarını söyledi.

Oyun şirketleri, Dünya Sağlık Örgütü‘nün resmi olarak bir salgın olarak etiketlediği yeni koronavirüsün yayılmasının ardından etkinlikleri iptal eden en son şirketler oldu. Ülkedeki yerel yönetimler halk sağlığı acil durumlarını ilan ediyor, etkinlikleri kısıtlıyor ve şirketler çalışanları eve göndermeye teşvik ediyor.

![](images/e3-2.jpg)

Facebook ve Google gibi teknoloji devleri, genellikle ilkbahar ve yaz aylarında düzenlenen yılın en büyük etkinliklerini iptal etmek zorunda kaldı.

Video oyunu endüstrisi, E3‘ü sadece iptal etmeyi planlamıyor. Şirketler, büyük olasılıkla canlı yayınlar veya kaydedilmiş mesajlar aracılığıyla gelecek oyunları internet üzerinden açıklayacaklarını söylüyor.

Microsoft’un Açıklamaları

Microsoft Xbox ile ilgili, “önümüzdeki haftalarda” yeni nesil Xbox Series X video oyun konsolunun yeni ayrıntılarını bekleyen oyuncu ve fanlarına yayınlayacağı bir “dijital etkinlik” planlayacağını söyledi.

Electronic Arts (EA) Açıklamaları

EA, 2016’dan bu yana E3’ten önce EA Play adı verilen Los Angeles’ta kendi etkinliğini düzenliyordu. Bu yıl, FIFA ve Star Wars oyunlarıyla öne çıkan şirket, E3’ün iptalinin ardından tanıtımlarına nasıl devam edeceğine dair planları yeniden değerlendirdiğini söyledi.

Ubisoft Açıklamaları

The Division post-apocalytpic aksiyon oyunu ve Watch Dogs serisi ile tanınan Fransız oyun yapımcısı, muhtemelen yeni oyunları açıklayan bir video akışını bir araya getireceğini söyledi.

Warner Bros. Games Açıklamaları

Warner Bros. Games, ilk olarak E3 basın toplantısına ev sahipliği yapmayı planladığını bildirdi , Kotaku , yeni Batman ve Harry Potter oyunlarını ve Arkham serisi geliştiricileri Rocksteady Studios‘un bir sonraki oyununu duyurmayı planladığını bildirdi.

comments powered by Disqus