Koronavirüse Karşı Güney Koreli Şirketler Zor Durumda

Koronavirüse Karşı Güney Koreli Şirketler Zor Durumda

Asya bölgesinde kurulu fabrikalarda her gün milyonlarca ürün üretiliyor. Dünyanın üretim merkezi Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ise son dönemde özellikle çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Asya bölgesi hükümetleri giriş ve çıkışları yasaklamak, fabrikaların kapalı tutulması, evden çalışma kararları gibi önlemler almaya devam ederken bazı üretici şirketler ise bu karantinaların kendilerine ve dünya ekonomisine büyük ve geri dönülmesi zor hatta imkansız zararlar vereceğinden söz ediyor.

![](images/Samsung-Display.jpg)

ABD’li teknoloji üreticisi Apple ve diğer birçok şirket için OLED ekran panelleri üreten Samsung Display, Güney Kore ve Vietnam arasında gidiş gelişlerde mühendislerin ayrıcalık tanınmasını, sağlık raporları alarak girişlerine 14 gün karantina olmadan devam edebilmelerini istedi. Sağlık raporlarının gizli tutulmasını isteyen şirket, bu sayede üretimin daha az aksayacağını düşünüyor.

Ancak teknoloji üreticisi birçok şirket gelecek günlerde ciddi üretim aksaklıkları ile karşı karşıya kalacak gibi görünüyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus