LinkedIn’e Hikaye Özelliği Geliyor

LinkedIn’e Hikaye Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler iş ağı LinkedIn‘e hikaye özelliği geliyor. Instagram hikayelere bir hayli benzeyecek olan LinkedIn hikayeler ile daha hızlı etkileşim kurulması amaçlanıyor.

İş bulma konusunda birçok avantaj sağlayan Linkedln hikaye özelliğini duyurdu. Bu hikaye özelliği ile insanların kısa sürede iş bulmasının önünün açılacağı belirtildi. İş bulma konusunda görsel tanıtımları amaçlayan LinkedIn hikayelerin işleyiş mantığı Instagram’a benzeyecek.

![](images/LinkedIn’a-Hikaye-Özelliği-Geliyor-3.png)

Hikayeler etkileşimi artıracak

Kısa süre içerisinde istediğiniz mesleğe kavuşmak için yapmanız gereken birkaç adım var. En önemli aşamaların başında CV hazırlamak geliyor. Tüm firmalar işe alacakları kişilerin ilk olarak CV’lerine bakıyor. CV içerisinde ne kadar fazla bilgi varsa iş bulma ihtimaliniz o kadar yükselmekte.

Hikaye özelliği CV’nin yanında kısa bir tanıtım eklemesine de yardımcı olacak. Günlük işler konusunda da ciddi bir iş göreceğini belirtilen hikaye sisteminin konuma göre de işleyişi bulunuyor. Mevcut konumunuzun yakınındakilerin veya isteğinize göre kişilerin hikayenizi görmesi amaçlanıyor.

Hikayeler özelliğiyle uzun ve detaylı bir metin ile anlatılmak istenenlerin kısa ve bir süre sonra kaybolan hikaye formatıyla daha etkili olacağı düşünülüyor. Linkedin hikayeler şimdilik çok kısıtlı bir kullanıcı tarafından kullanılabilir durumda. Hikayeler özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı henüz beli değil.

comments powered by Disqus