Twitter Art Niyetli Yorumları Sansürleyecek

Twitter Art Niyetli Yorumları Sansürleyecek

Twitter, milyonlarca kullanıcısının ortak sorunlarından biri olan hakaret ya da art niyetli yorumlarla ilgili olarak kısa bir zaman önce çalışma yaptığını açıklamıştı. Ancak bu çalışma, paylaşım sahibinin manuel olarak gizlemesi üzerineydi. Yüksek takipçi sayısına sahip kullanıcılar için bu durum imkansızdı. Çünkü binlerce yorumu tek tek incelemek ve manuel olarak bunları gizlemek çok zorlu bir durumdu. Twitter yetkilileri bu durumu da dikkate alarak yeni bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Twitter tarafından yapılan açıklamada kısa bir zaman sonra devreye girecek olan sistemin özellikleri açıklandı. Buna göre artık hakaret ya da art niyet içerikli yorumlar, filtreden geçecek ve zararlı görülen yorumlar otomatik olarak gizlenecek.

![](images/twitter-art-niyetli-yorumlari-sansurleyecek.png)

Zararlılık Puanına Göre Yaptırım Uygulanacak

Kullanıcıların paylaşımlara attığı yorumlar, zararlılık puanı sisteminden geçecek. Bu uygulamayla birlikte Twitter kullananlarda derin bir nefes alabilecek. Birçok kullanıcı, hakaret ya da art niyetli yorumlar sebebiyle paylaşım yapmamayı tercih ediyordu. Siber zorbalık olarak tanımlanan bu durum, Twitter tarafından geliştirilen bu yeni özellikle artık büyük bir oranda engellenebilecek.

comments powered by Disqus