Merakla Beklenen Galaxy Fold 2 ile İlgili Bilgiler Sızdırıldı

Merakla Beklenen Galaxy Fold 2 ile İlgili Bilgiler Sızdırıldı

Bilindiği üzere Samsung uzun zamandır katlanabilir telefonlar üzerine yoğun çalışmalarına devam ediyordu. Kısa bir zaman önce de Galaxy Z Flip isimli yeni katlanabilir telefon modelini duyuran Samsung, Galaxy Fold 2 ile ilgili bilgi paylaşımı yapmamıştı.

Akıllı telefon üreticilerinin en önemli isimlerinden biri olan Samsung, birkaç ay sonra tanıtımını yapmaya başlayacağı katlanabilir telefon modeli olan Galaxy Fold 2 hakkında ser verip sır vermiyordu. Ancak Galaxy Fold 2 özellikleri ile alakalı ilk bilgiler sızdırıldı.

![](images/samsung-galaxy-fold.jpg)

Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor

Twitter’da teknoloji devi Samsung ile yakınlığı bilinen bu bir kullanıcı, Galaxy Fold 2 hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Galaxy Fold 2’nin ekran altı kamerasına sahip olacağını belirtti. Bilindiği üzere ekran altı kamera sistemi, akıllı telefon modellerinde şimdiye kadar hiç kullanılmadı. Bu yüzden Samsung’un yine bir ilke imza atacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Fold 2 özellikleri ile ilgili henüz kesin bir bilgi olmamasına rağmen, gelen sızıntılara göre muhtemel özellikleri şöyle olacak.

  • Snapdragon 865 yonga seti ve 5G bağlantı
  • 7,7 inç QXGA+ 120 Hz AMOLED ana ekran
  • 6,4 inç FHD+ Super AMOLED kapalı haldeki dış ekran
  • 12 MP Geniş açı + 12 MP Ultra geniş açı + 64 MP Telefoto + ToF sensörü
  • 10 MP ön kamera

Paylaşılan tweet’te Galaxy Fold 2’de mozaik çentik uygulamasının olup olmayacağı hususu hakkında detaylı bir bilgiye henüz sahip olmadığı da vurgulandı. Galaxy Fold 2’nin fiyatının ise bir değişikliğe uğramadan Galaxy Fold ile aynı olması bekleniyor.

comments powered by Disqus