PS4 ve Xbox Satışları Düştü

PS4 ve Xbox Satışları Düştü

Milyonlarca oyunseverin merakla beklediği yeni nesil konsollar sebebiyle başta PS4 ve Xbox olmak üzere tüm konsol satışlarında ciddi düşüşler yaşanıyor. Play Station 5 ve Xbox Seriex X modellerinin çıkmasını bekleyen milyonların heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Herkesin büyük bir merakla beklediği yeni nesil konsollar sebebiyle eski konsollara olan talepte düşüşler yaşanıyor. NPD Group isimli analiz şirketi yaptığı açıklamada, son bir yıllık süreçte oyun konsollarında yüzde 35’lik bir düşüş yaşandığına dikkat çekti. Ünlü araştırma şirketi tarafından yapılan bu yorum, durumun tüm ciddiyetini ortaya koyuyor. Yeni nesil oyun konsollarının bu sene içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde sızan bir etkinlik afişine göre Xbox Series X 6 Nisan’da tanıtılacağını duyurmuştuk.

![](images/maxresdefault_2.jpg)

Konsollar ile Birlikte Oyun Satışları da Düştü

NPD Group şirketi tarafından sunulan raporda yalnızca oyun konsollarının değil aynı zamanda oyun ve diğer donanımların satışında da düşüşlerin yaşandığı belirtildi. Sunulan analizde son bir yıllık süreçte donanım ve oyunların satışında da yüzde 26 oranında bir düşüş yaşandığı gözler önüne seriliyor. Nintendo Switch ise tüm bu süreçte satışlarını arttırarak yoluna devam ediyor.

comments powered by Disqus