Microsoft Artık Gelen Kutusu Kabuslarımızı Sona Erdirecek

Microsoft Artık Gelen Kutusu Kabuslarımızı Sona Erdirecek

Microsoft, Office 365 ve Exchange Online kullanıcılarını istenmeyen iletilerden koruyan bir Exchange özelliğini kullanıma sundu. Şirket ilk kez 2019 yılında büyük organizasyonlar için Tüm Fırtına Korumasını Yanıtla‘yı (Reply All Storm Protection) başlatmıştı. Koruma artık küresel olarak Office 365‘e yayılıyor.

Yeni engelleme özelliği çoğunlukla büyük kuruluşlara fayda sağlayacak gibi duruyor. Bu özellik 60 dakika içinde 5.000’den fazla alıcıya yardımcı oluyor. 10 “tümünü yanıtla” mesajı varsa sistem bu yanıtları ve dört saat boyunca gelecek olan yanıtları engelliyor.

![](images/microsoft-artik-gelen-kutusu-kabuslarimizi-sona-erdirecek-1.jpg)

Şirket, özelliğin daha küçük organizasyonları da barındırabilmesi, yöneticilerin savunma mekanizmasını özelleştirebilmesi ve fırtına geldiğinde bildirim gönderebilmesi için özelliği geliştirmeyi umuyor.

Microsoft’un Exchange takımı konu ile ilgili olarak “Zamanla, kullanım telemetrisi ve müşteri geri bildirimleri toplarken, tüm Reply All Storm Protection özelliğini daha geniş bir Office 365 müşterisi için daha da değerli hale getirecek şekilde düzenlemeyi, ince ayar yapmayı ve geliştirmeyi umuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus