Microsoft Bing’den Corona Virüsü İçin Yeni Hizmet

Microsoft Bing’den Corona Virüsü İçin Yeni Hizmet

Microsoft Bing yetkilisi Michael Schechter, şirketin her geçen saat daha fazla artan corona virüsü salgınına karşı yeni önlemler almaya devam ettiğini duyurdu. Yeni Bing servisi ile corona virüs vakaları canlı olarak izlenebilecek.

Corona virüsü hakkında kullanıcıları sık sık bilgilendirmek ve dünyadaki sahte haberlerin önüne geçmek için bing.com/covid isimli bir sayfa oluşturduklarını, bu saydada corona virüsü vakalarının ülkelere göre canlı ve gerçek rakamlarla dağıtımını yaptıklarını belirten yetkili, ”kullanıcılar hangi ülkede ne kadar vaka olduğunu canlı olarak görebilecek, haberlere anında ulaşabilecek” dedi.

![](images/bing.png)

Corona virüsü salgınının giderek daha fazla artığı bu dönemde özellikle birçok internet kullanıcısı sahte haberlerle karşı karşıya kalıyor, bu haberler bazen sirke suyunun, sarımsak gibi gıdaların virüsten koruduğunu iddia eden spam içeriklerle dolup taşıyor.

Michael Schechter, kullanıcıların bu hizmet üzerinden WHO, CDC gibi kurumlardan aldıkları anlık bilgilerle güncelledikleri sayfa sayesinde doğru rakamlara ulaşabileceklerini açıkladı.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus