WhatsApp’a Kendini İmha Eden Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Kendini İmha Eden Mesaj Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a kendi kendini silen mesaj özelliği geliyor. WhatsApp beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik ile kullanıcılar gönderdikleri mesajlar için bir süre tanımlayabilecek.

Uzun zamandır beklenen özellik, WhatsApp Android sürümü için yayınlanan 2.20.84 beta sürümünde ortaya çıktı. Yeni özellik ile kullanıcılar gönderdikleri mesajlar için bir ayar menüsüne kavuşuyor.

![](images/whatsapp-kendi-kendini-silen-mesaj-ozelligi-geliyor.jpg)

Ayar menüsünde mesajların ne kadar süre sonra silineceği ayarlanabiliyor. 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl olarak sunulan seçeneklerle WhatsApp kullanıcıları otomatik silme özelliğini aktifleştirebilecek. Örneğin 1 saat sonra mesajların otomatik olarak silinmesini isterseniz WhatsApp konuşmalarınızdaki her bir mesaj, gönderim saatinden 1 saat sonra otomatik olarak silinecek.

Kendi kendini silen mesaj özelliği aktif edildiğinde, sohbet ekranında gönderilen mesajların otomatik olarak silineceği uyarısı görüntüleniyor ve mesajların yanında bir saat simgesi çıkıyor.

![](images/whatsapp-kendi-kendini-silen-mesaj-ozelligi-geliyor-2.jpg)

Halihazırda Telegram ve Signal gibi mesajlaşma uygulamalarında uzun bir süredir var olan kendini imha eden mesaj veya bir diğer tabirle kendi kendini silen mesaj özelliği için WhatsApp bir hayli geç kalmış olsa da, güncellemenin beta aşamasından çıkıp yakın zamanda tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

comments powered by Disqus